Bycie tygrysem to niełatwa sprawa. Zajmująca, wciągająca, ekscytująca w najwyższym stopniu, ale niełatwa. A to do kogoś trzeba się podkraść, szorując brzuchem po ziemi, a to kogoś trzeba namówić, żeby dał się zjeść, wdając się z nim w długą, kulturalną konwersację, a ile potem jeszcze tłumaczenia się przed znajomymi, same problemy. Ale czasami bywa tak, zwłaszcza po zmierzchu, że bycie tygrysem staje się wprost… magiczne. Roaaar! [empik.com]
"Uśmiech dla Żabki" to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech... od ucha do ucha!
W Nowym Jorku budzi się do życia malutka Jętka. Ciekawie rozgląda się dookoła, susząc skrzydełka w promieniach wschodzącego słońca. Obok spostrzega Muchę, z którą od razu pragnie się zaprzyjaźnić. Co Wy byście zrobili gdyby pozostał Wam jeden dzień życia?
Bywa, że bycie bohaterką książki nie wystarcza. Bywa, że pragnie się od życia czegoś więcej! Dżdżownica Wanda wiedziała od razu, że chce się zakochać, i nie tracąc czasu, ruszyła na poszukiwanie miłości. Co wydarzy się w trakcie jej wędrówki, czy Wanda pozna tego jedynego i czy jednorożce istnieją? Znajdźmy miłość razem z Wandą!
"Bromba i inni (po latach także...)" to najbardziej b(r)ombowe wydanie kultowej książki Macieja Wojtyszki, rozszerzone o nowe przygody lubianych bohaterów: Bromby, Pciucha, Gżdacza, Zwierzątka Mojej Mamy i innych. Nowe są także autorskie ilustracje doskonale oddające specyfikę tego pełnego paradoksów brombowego świata, w którym przegląda się nasza rzeczywistość. Dla wszystkich od lat 10 do 100, którym nieobce jest absurdalne poczucie humoru.
"Bromba i inni" to jedna z najpopularniejszych polskich książek dla dzieci. Po raz pierwszy ukazała się w roku 1975; teraz została wzbogacona o dalsze losy swoich bohaterów. Są nimi fantastyczne stworki, czasem ich cała gromada. Glisando mieszka w Muzyce. Pciuchy, a jest ich koło trzydziestu, zamieszkują czas. Pciuch dwadzieścia cztery w latach 70. był listonoszem od spóźnionych przesyłek, „po latach” awansował, pracuje w dziale komputerowej poczty i bezwzględnie walczy z wirusami komputerowymi. Malwinka - zegarynka pełna rozterek między służbowymi obowiązkami a uczuciem do poety, i Fikander, nieśmiały nadwrażliwiec, który zakochał się w uroczej Malwince w czasie meczu piłki nożnej, „po latach także” są szczęśliwymi rodzicami dwójki dzieci, a jak radzą sobie z rodzinnymi problemami, dowiadujemy się ze specjalnego spisu tychże i sposobów ich rozwiązywania. Tytułowa Bromba, nadal wyjątkowo dociekliwa i bardzo precyzyjna, pozostała „nieustępliwa w byciu Brombą”. Gluś Filmowiec stał się po latach wybitnym kreatorem sztuki, co zostało wzbogacone nagrodą za całokształt. Z wieczornych opowieści Glusia o niezrealizowanych filmach „wynikało, że trzeba ufać swej wyobraźni, śmiało i uczciwie dążyć do celu, godnie ponosić porażki i nigdy nie zdradzać przyjaciół”. To credo życiowe wszystkich przyjaciół Bromby. Wyobraźnia, poczucie przyzwoitości i szczypta zdrowego rozsądku, który idzie w parze z wrażliwością, to wartości, jakie wyznaczają jakość współczesnego życia. A w dzisiejszym świecie - na szczęście - Bromba i jej przyjaciele nie zmienili zasad. (Danuta Śwerczyńska-Jelonek)
Po śmierci matki 9-letnia Ewelina zostaje zupełnie sama, zdana na łaskę obcych nieżyczliwych ludzi. Zgodnie z wolą ojca dziewczynka w ciągu 7 dni musi wybrać swojego prawnego opiekuna. O jej względy zabiegają – dyrektorka sierocińca, pani Bruber, adwokat Vincent Krammer, pastor Martin oraz doktor Sobel, którzy nie cofną się przed niczym, by zawładnąć majątkiem dziewczynki. I kiedy wydaje się, że już nic i nikt nie obroni Eweliny przed ludzką chciwością, nad jej domem zaczyna krążyć Czarny Ptak, a w miasteczku zjawia się dziwna postać – pan Rukkman. Niesamowity nastrój nawiązujący do powieści grozy, świetnie sportretowani bohaterowie i wszechobecna magia to niewątpliwe atuty tej książki, która może zachwycić nie tylko młodego czytelnika.
10-letni Artur śni co noc przerażający sen o Cieniu, który zagraża życiu jego taty, leżącego w śpiączce po wypadku. W domu dziadków na strychu chłopiec przypadkowo znajduje starą książkę bez tytułu. Zaczyna czytać i wówczas księga zdradza swoją tajemnicę – z kart wyłania się zaklęty w niej duch rycerza Lupusa. Lupus nie tylko zawierzy Arturowi własny los, ale też pomoże mu rozwikłać mroczną zagadkę sprzed lat. Czy chłopcu wystarczy odwagi, by zmierzyć się z potężnymi siłami Zła i uratować ojca? Powieść dla miłośników mocnych wrażeń, lubiących pełne grozy historie nie z tego świata.
Książka, wydana po raz pierwszy w 1929 roku, porusza wiele ważnych problemów dotyczących życia dziecka w domu, w szkole, grupie rówieśniczej. Refleksje na temat dojrzewania, zdolności, różnic między płciami, różnic społecznych przekazuje Korczak językiem prostym i obrazowym, odwołując się do wielu przykładów z życia swoich podopiecznych.
Książka może zainteresować nie tylko młodych Czytelników, ale również ich wychowawców, a także wszystkich tych, którzy pragną lepiej poznać i zrozumieć siebie.
Książka wydana z okazji Roku Korczakowskiego wspólnie z Międzynarodową Kapitułą Orderu Uśmiechu.
Uwaga, konkurs na filmik z telefonu komórkowego! Adresat – dzieci i młodzież. Start – wtorek, godzina 15.00. Co z tego wyniknie?
Casting na modelkę, biały marsz po samobójstwie koleżanki z klasy, przygoda z bezdomnym psem, anoreksja siostry, przyjaźń z Wietnamczykiem zwanym Żółtym, emigracja rodziców...
"Wtorek" jest zbiorem opowiadań – filmików młodych reżyserów. Dynamicznie napisanym, dowcipnym, skłaniającym do refleksji. Inspiruje nie tylko do tego, żeby za pomocą komórki rejestrować rzeczywistość, ale żeby bliżej przyjrzeć się światu, z którym młody człowiek musi zmagać się na co dzień.
Nowe wydanie bestsellerowej książki Anny Onichimowskiej.
Zbiór opowiadań z pogranicza realności i bajki. Ich bohaterami są zakatarzone krasnoludki, niewidzialne psy, łakome smoki i bezdomne hipopotamy. I oczywiście dzieci, które cały ten świat ożywiają siłą swojej wyobraźni.
Książka zdobyła liczne nagrody:
Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (1996).
Wyróżnienie w konkursie PTWK "Najpiękniejsze Książki Roku 2000".
Intrygująca, momentami nieodparcie śmieszna lektura. O ludziach i ich poplątanych relacjach ze sobą i wszystkim, z czym można wejść w relacje – guziczkiem, niedopałkiem w bibułce, drugim człowiekiem czy wielką dynią.
Celne, zwięzłe, świetnie spointowane opowiadania Anny Onichimowskiej niepokoją, balansując na cienkiej granicy pomiędzy tym, co „normalne”, a tym, co już niekoniecznie.
Tę wnikliwą, dowcipną i mądrą książkę powinna przeczytać każda normalna kobieta, która chce zrozumieć przeciętnego współczesnego mężczyznę i każdy współczesny mężczyzna ,który i tak nigdy nie zrozumie, w jaki sposób się w to wszystko wpakowujemy. I oczywiście wszyscy pozostali (bez względu na płeć),których codziennie rozczarowuje brak efektownego i natychmiastowego końca świata. Gorąco polecam Maciej Wojtyszko
"Bromba i inni (po latach także...)" to najbardziej b(r)ombowe wydanie kultowej książki Macieja Wojtyszki, rozszerzone o nowe przygody lubianych bohaterów: Bromby, Pciucha, Gżdacza, Zwierzątka Mojej Mamy i innych. Nowe są także autorskie ilustracje doskonale oddające specyfikę tego pełnego paradoksów brombowego świata, w którym przegląda się nasza rzeczywistość.
Dla wszystkich od lat 10 do 100, którym nieobce jest absurdalne poczucie humoru.
Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek "Najpiękniejsze Książki Roku 2003/4" w kategorii: Literatura dla dzieci.
"Tajemnica szyfru Marabuta" to jeden z pierwszych polskich kryminałów dla dzieci. W nowym wydaniu wzbogacają go ilustracje Grażyny Dłużniewskiej, znane z filmu pod tym samym tytułem. Bohaterami „Tajemnicy…” są nieustraszeni detektywi – Kajetan Chrumps i Kot Makawity, którzy muszą schwytać groźnego przestępcę, prześladującego nowych mieszkańców Naszej Okolicy – rodzinę Tarapatów. W tej niebezpiecznej misji będą ich wspomagać jak zawsze przyjaciele: poetyckie małżeństwo – Malwinka i Fikander, reżyser filmowy Gluś, bibliotekarz Puciek, Stary Wróbel, no i oczywiście – niezastąpiona Bromba. Czy na pewno niezastąpiona? Warto przeczytać, żeby się przekonać!